Panadol Extra Rapide šumivé tablety 12tbl.
Registrovaný léčivý přípravek
Léčí mírné až středně silné bolesti a současně snižuje horečku.
Značka: Panadol
Skladem > 10 ks
Můžete mít do 2 pracovních dnů
99 Kč
Cena za 1 tbl
: 8.25 Kč
Panadol Extra Rapide šumivé tablety se používají k léčbě
mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy (včetně migrény), bolest
zubů (včetně bolesti po stomatologickém zákroku), neuralgie, bolest při
revmatických onemocněních zejména při osteoartróze, menstruační bolest, bolest
zad, bolest svalů, kloubů a bolest v krku při chřipce a akutním zánětu horních
cest dýchacích.
Přípravek je určen k perorálnímu podání po rozpuštění šumivé tablety ve sklenici vody. Doporučené dávkování se nemá překračovat.
Složení
Dávkování
Přípravek je určen k perorálnímu podání po rozpuštění šumivé tablety ve sklenici vody. Doporučené dávkování se nemá překračovat.
Časový odstup mezi jednotlivými dávkami musí být minimálně 4
hodiny.
- Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let: 1 – 2 tablety podle potřeby po 4 - 6 hodinách až 4 x denně.
- Dospívající ve věku 12 - 15 let: 1 tableta podle potřeby nejvýše 6 x denně v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin.
Kontraindikace
Hypersenzitivita na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku,
závažná porucha funkce jater, akutní hepatitida. Přípravek není vhodný pro
děti do 12 let věku.
Neužívat současně jiné přípravky obsahující paracetamol. Souběžné
podávání by mohlo vést k předávkování. Předávkování paracetamolem může způsobit
selhání jater vedoucí až k potřebě transplantace jater nebo
smrti.
Složení
Paracetamolum, coffeinumhydrogenuhličitan sodný, sorbitol (E 420), sodná
sůl sacharinu, natrium-lauryl-sulfát, kyselina citronová, uhličitan sodný,
povidon, dimetikon
Pozorně čtěte příbalový leták.
Forma |
Forma
Tablety |
Určeno pro |
Určeno pro
Dospělé |
Oblast léčby |
Oblast léčby
Horečka |
Věk od |
Věk od
od 12 roku |
SUKL název |
SUKL název
Panadol Extra Rapide 500mg/65mg tbl.eff. 12 I CZ |
SUKL kód |
SUKL kód
0207518 |
ATC kód |
ATC kód
N02BE51 |
ATC skupina |
ATC skupina
paracetamol, combinations excl. psycholeptics |
Farmakoterapeutická skupina |
Farmakoterapeutická skupina
Analgetica,antipyretica |
EAN |
EAN
5054563060709 |
Podání |
Podání
Orální |