Registrovaný léčivý přípravek
Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet tlumí bolest a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.
Značka: Anopyrin
Přípravek Anopyrin 100 mg tlumí shlukování krevních destiček (trombocytů) a tím předcházejí vzniku krevních sraženin v cévách (vzniku trombů).
Dávkování
Obvyklé dávkování je 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Maximální denní dávka je 10 tablet. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.
Složení
Jedna tableta obsahuuje acidum acetylsalicylicum 100 mg.
Pomocné látky: glycin, uhličitan vápenatý, kukuřičný škrob, mastek
Kontraindikace
Přípravek nesmí užívat děti a dospívajíci do 16 let při současně probíhajícím virovém horečnatém onemocnění (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice).
Pečlivě čtěte příbalovou informaci.
Forma |
Forma
Tablety |
Určeno pro |
Určeno pro
Děti; Dospělé |
Oblast léčby |
Oblast léčby
Horečka |
Věk od |
Věk od
Od 16 roku |
SUKL název |
SUKL název
Anopyrin 400mg tbl.10x400mg |
SUKL kód |
SUKL kód
0087680 |
ATC kód |
ATC kód
N02BA01 |
ATC skupina |
ATC skupina
acetylsalicylic acid |
Farmakoterapeutická skupina |
Farmakoterapeutická skupina
Analgetica,antipyretica |
EAN |
EAN
8584005111005 |
Podání |
Podání
Perorální |