Panadol Extra Novum 500 mg/65 mg 24 tbl.
Registrovaný léčivý přípravek
Zesílený účinek. Proti mírné až středně silné bolesti. Obsahuje kofein pro posílení účinku paracetamolu proti mírné až středně silné bolesti o 37 %
Značka: Panadol
Skladem > 10 ks
Můžete mít do 2 pracovních dnů
89 Kč
Cena za 1 tbl
: 3.71 Kč
Léčba mírné až středně silné bolesti, jako je bolest
hlavy (včetně migrény), bolest zubů (včetně bolesti po stomatologickém zákroku),
neuralgie různého původu, menstruační bolest, bolest při revmatických
onemocněních (osteoartróza), bolest zad, bolest svalů a kloubů a bolest v krku
při chřipce a akutním zánětu horních cest dýchacích.
Jedna potahovaná tableta obsahuje paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg. Pomocnými látkami jsou předbobtnalý škrob, povidon 25, uhličitan vápenatý, kyselina alginová, krospovidon, směs sodných solí parabenů (složení: sodná sůl methylparabenu (E 219), sodná sůl ethylparabenu (E 215) a sodná sůl propylparabenu (E 217)), magnesium-stearát, čištěná voda
Panadol Extra Novum současně snižuje horečku.
Dávkování
Časový odstup mezi jednotlivými dávkami musí být minimálně 4 hodiny.
Přípravek je určen k perorálnímu podání.
- Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let: 1 – 2 tablety podle potřeby až 4 x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodiny
Jedna tableta je určena pro pacienty s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2
tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg.
- Dospívající ve věku 12 – 15 let: 1 tableta podle potřeby nejvýše 6 x denně v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin
Složení
Jedna potahovaná tableta obsahuje paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg. Pomocnými látkami jsou předbobtnalý škrob, povidon 25, uhličitan vápenatý, kyselina alginová, krospovidon, směs sodných solí parabenů (složení: sodná sůl methylparabenu (E 219), sodná sůl ethylparabenu (E 215) a sodná sůl propylparabenu (E 217)), magnesium-stearát, čištěná voda
Potahová vrstva: potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid
titaničitý (E 171), hypromelosu 2910/3, hypromelosu 2010/6, makrogol 400,
polysorbát 80), karnaubský vosk (leštidlo).
Kontraindikace
Panadol Extra Novum není určen pro děti do 12 let. Hypersenzitivita na
léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku. Těžká porucha funkce jater ,
akutní hepatitida. Neužívat současně jiné přípravky obsahující
paracetamol. Souběžné podávání by mohlo vést k
předávkování. Předávkování paracetamolem může způsobit selhání jater
vedoucí až k potřebě transplantace jater nebo smrti.
Čtěte pozorně příbalový leták.
Forma |
Forma
Tablety |
Určeno pro |
Určeno pro
Dospělé |
Oblast léčby |
Oblast léčby
Horečka |
Věk od |
Věk od
od 12 roku |
SUKL název |
SUKL název
Panadol Extra Novum 500mg/65mg tbl.flm.24 IV |
SUKL kód |
SUKL kód
0252414 |
ATC kód |
ATC kód
N02BE51 |
ATC skupina |
ATC skupina
paracetamol, combinations excl. psycholeptics |
Farmakoterapeutická skupina |
Farmakoterapeutická skupina
Analgetica,antipyretica |
EAN |
EAN
5054563114211 |
Podání |
Podání
Orální |